Napoje energetyczne

Spadek energii to problem, który jest znany każdemu człowiekowi, a przede wszystkim sportowcowi. W celu uniknięcia takich sytuacji należy zadbać o odpowiednią dietę, a przede wszystkim o dostarczenie organizmowi właściwej dawki węglowodanów. Warto pamiętać o tym, że uzupełnieniem diety mogą być suplementy zawierające węglowodany, takie jak napoje izotoniczne.

Napoje izotoniczne zawierają węglowodany, elektrolity i wodę. Dzięki temu ich stosowanie ma podwójny skutek. Po pierwsze, nawadniają organizm i gaszą pragnienie, co jest bardzo ważne podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Po drugie natomiast, napoje izotoniczne dostarczają potrzebnych organizmowi węglowodanów i elektrolitów, a tym samym zapobiegają niedoborom mikro i makroelementów oraz spadkowi energii, a także regulują gospodarkę kwasowo-zasadową. Ich stosowanie jest polecane w szczególności w przypadku długich i intensywnych treningów, na przykład biegów długodystansowych. Dzięki napojom izotonicznym można przedłużyć czas trwania treningu, zapobiegając odwodnieniu oraz nadmiernemu spadkowi energii. Oczywiście, takie napoje mogą być spożywane nie tylko przez sportowców, ale także przez wszystkie inne osoby, które potrzebują szybkiego uzupełnienia węglowodanów i elektrolitów oraz nawodnienia organizmu.

vitamin-b-871135_1280

Aktualnie w sprzedaży dostępnych jest wiele skutecznych napojów izotonicznych. Jedną z ważnych różnic pomiędzy nimi jest smak. Warto wybrać napój o takim smaku, który się lubi, aby spożywanie ich nie stanowiło problemu.