Facebook
Twitter
Artykuł

Graty z garażu i piwnicy przerób na meble

Redesign to sposób na walające cię w garażu, piwnicy czy na strychu popsute rzeczy. Fot. nabuzz.com Redesign to sposób na walające cię w garażu, piwnicy czy na strychu popsute rzeczy. Fot. nabuzz.com
Pomysł na starą dziurawą walizkę. Fot. www.recreate.za.net Pomysł na starą dziurawą walizkę. Fot. www.recreate.za.net

13-07-2011

Stoliki zrobione z kół rowerowych, kanapa z wanny, krzesło ze sklepowego wózka – wystarczy odrobina chęci i wyobraźni, by walające się w garażu graty przerobić na nietuzinkowe meble. Artyści tworzą z odpadów prawdziwe dzieła sztuki designu.

 

Moda na ekologię dotarła już wszędzie. Także do przemysłu meblarskiego. Wystarczy pomysł, aby stworzyć meble w 100% otrzymane z surowców wtórnych lub nikomu nie potrzebnych gratów.

 

 

Poddając starocie recyklingowi, nadaje im nie tylko szalenie indywidualny charakter- pokazuje ich nowe zastosowanie. Odświeżając formę, zaskakuje użytkownika nową funkcją rzeczy takich, jak walizka, miednica czy wiadro, które są postrzegane przez nas jako rupiecie.

 

 

Tak zwany redesign z powodzeniem uprawia artystka Katie Thompson, która pokazuje jak, wykorzystując starocie porzucone na strychu, stworzyć unikatowe meble, oświetlenie i akcesoria do domu. W jej ofercie można znaleźć m.in. fotele wykonane z walizek. Każdy z nich obity jest pięknym materiałem a na samej podstawie można znaleźć stare i szlachetne okucia i zamki, które pomimo że już zardzewiały, dodają niecodziennego uroku.

 

 

Przy wykończeniu, Katie, stawia na nowoczesne tkaniny: odważne zestawienia fioletu i szarości, modne kwieciste wzory i nadruki map oraz staromodnych portretów. Całość wygląda solidnie i kusząco.
Stare wiadro lub miednica zamieniają się w zabawne pikowane siedziska. Wystarczy odpowiednio dobrany materiał a nowy mebel staje się intrygujący i modny.
Jak udowadnia Kate, drugie życie można nadać nawet staromodnej, nijakiej kanapie. Wystarczy wyhaftować trzy linie i przyszyć kolorowe guziki a mebel z nudnego przemienia się w bardzo interesujący.

 

 

Zadziwiające są także pomysły na oświetlenie, które artystka prezentuje na swojej stronie. Kate Thompson nie pozbywa się starych butelek, puszek czy uszkodzonych maszyn do pisania. Szklana butelki na mleko i pojemniki na olej samochodowy okazują się dobrym materiałem do przeróbek. Kate samodzielnie montuje małą instalacje i łączy ją z wymienionymi starociami, które mogą posłużyć w swoim drugim życiu jako stylowe i zdumiewające lampki.

 Dodatki zaproponowane przez Kate Thompson są równie zaskakujące. Stare, pięknie zdobione wagi przekształca w zegary a staromodne kandelabry łączy ze słodkimi filiżankami do espresso. Od dzisiaj także uszczerbione bulionówki posłużyć nam mogą jako ciekawe donice na kwiaty.

 

 

KiS

 

Źródła:
designgirl.blox.pl
deser.pl
domosfera.pl

Ostatnie artykuły